شنبه, ۲۱ فروردین , ۱۴۰۰
مطالب آموزش
آزمایشگاه
سوالات امتحانی

تصور کنید دانشمندان مشهوری چون اینشتین، ماکسول، پاسکال، نیوتن و… برای اینکه نشان دهند آن قدر ها هم اهل درس و مطالعه نیستند و گاهی اوقات آن ها نیز به بازی و تفریح می پردازند و تفریح لازمه ی زندگی است، تصمیم می گیرند قایم باشک بازی کنند…

پس از اجرای مراسم قرعه کشی، از بخت بد«اینشتین» اولین کسی است که باید چشم بگذارد. او باید تا ۱۰۰ بشمرد و سپس شروع به گشتن کند…

همه شروع به قایم شدن می کنند به جز« نیوتن» . نیوتن فقط یک مربع یک متری روی زمین می کشد و داخل آن روبروی اینشتین می ایستد!

اینشتین میشمرد: «۱-۲-۳…۹۷-۹۸-۹۹-۱۰۰» او چشمانش راباز می کند و می بیند که نیوتن روبروی اوایستاده است. اینشتین بلافاصله نیوتن را می زند و می گوید:سوک سوک نیوتن.» نیوتن انکار می کند و می گوید من سوک سوک نشده ام. او ادعا می کند که نیوتن نیست. در برابر بهت و حیرت اینشتین، که لبخند بر دهانش خشک شده بود، تمام دانشمندان بیرون می آیند تا ببینند چگونه نیوتن ثابت می کند نیوتن نیست!

نیوتن می گوید: «من در یک مربع به مساحت یک متر مربع ایستاده ام؛ این باعث می شود که من بشوم نیوتن بر متر مربع؛ چون یک نیوتن بر مترمربع، معادل یک پاسکال است؛ پس من پاسکال هستم؛ پس «سوک سوک پاسکال»!

منبع:http://aghdasi.blogfa.com/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا مجددا بارگزاری نمایید.

اعتماد به خدا بهای هر چیز گرانبها است و نردبانی به سوی هر بلندایی است.
آموزش ویژه علوم
دانلود کتاب های علوم


طرح درس سالانه


دانلود راهنمای معلمعضویت خبرنامه