سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰
مطالب آموزش
آزمایشگاه
سوالات امتحانی

دانشمندان آمریکایی در دستاوردی جدید موفق به ساخت دستگاه دستی جدیدی شده‌اند که یک توپ کوچک یخ را در زیر پوست تزریق کرده و از انتقال علائم درد در بیماران دچار آرتروز زانو جلوگیری می‌کند.

این درمان سرپایی که کمتر از ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، از یک تاثیر مشابه با بی‌حس‌کننده موضعی برخوردار بوده، اما تاثیر آن طولانی‌تر است.

اکنون دانشمندان یک کارآزمایی بالینی بزرگ‌تر را با استفاده از این شیوه آغاز کرده و آن را روی بیماران دچار آرتروز زانو آزمایش کرده‌اند.

هنگامی که غضروف‌ها در انتهای استخوان‌ها بر اثر سایش از بین می‌روند، استخوان‌ها به هم کشیده شده و باعث بروز درد می‌شوند. بیشتر بزرگسالان بالای ۴۵ سال از درد آرتروز زانو رنج می‌برند. درمان‌های این درد دامنه‌ای از مسکن‌ها و تزریقات استروئید تا جراحی و تعویض مفصل را در بر می‌گیرد.

این درمان یخی یک گونه از سرما درمانی است که در آن پزشکان از دماهای بسیار سرد برای درمان انواع بیماری استفاده می‌کنند. از این درمان برای بیماری‌های گوناگون پوستی از جمله برای منجمد کردن سرطان‌های کوچک پوست و همچنین غده‌های خوش‌خیم مانند زگیل استفاده می‌شود.

از سرمادرمانی برای درمان سرطان پروستات نیز استفاده می‌شود که در آن پزشکان به انجماد سلول‌های سرطانی می‌پردازند. اخیرا محققان از این شیوه برای درد مفاصل بویژه در آرنج، زانو و شانه استفاده کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا مجددا بارگزاری نمایید.

اعتماد به خدا بهای هر چیز گرانبها است و نردبانی به سوی هر بلندایی است.
آموزش ویژه علوم
دانلود کتاب های علوم


طرح درس سالانه


دانلود راهنمای معلمعضویت خبرنامه